Vítejte na internetových stránkách našeho autokempu
VESELKA

Náš rodinný autokemp leží na pravém břehu vodní nádrže Jevišovice, na dohled od stejnojmenné malebné obce,
jejíž centrum je od roku 1990 vyhlášeno památkovou zónou.

Seznamte se prosím s naším Provozním řádem
 

Užitečné informace:

     
 

Jevišovice

     
 

Jevišovice jsou městem ležícím asi 16 km severozápadně od Znojma na řece Jevišovce. První písemná zpráva pochází z roku1289.
Nachází se v nadmořské výšce 250-420 m. Rozloha katastrálního území je 785 ha, žije zde 1200 obyvatel.
Od roku 1990 je centrum vyhlášeno památkovou zónou. Jevišovice byly do r. 1945 městem, tento statut znovuzískaly v roce 2007.

 

 

Informační centrum:

         
 
 

TIC na kruhovém objezdu 

Radnice 56

671 53 Jevišovice

 

Tel.:     731 589 833

E-mail:su@jevisovice.cz

www:    www.jevisovice.cz

338m nad mořem

 
 

 

Novinka:

          Rybaření  
  Ulovte si vlastní rybí pochoutku – pro všechny fandy rybaření nabízíme možnost vylovit si vlastní rybu v přilehlé přehradě Jevišovice.
Více informací naleznete zde..., nebo zde... Ceník povolenek naleznete zde...
   

 

Typy na výlet:

             
 

Starý zámek Jevišovice – zažijte tajemnou atmosféru nočních prohlídek Starého zámku (27.6. od 22hod. – 31.8.) více zde... nebo zde..

 
 

Jevišovické předzámčí - všichni příznivci vína mohou zavítat do vinárny, která je známá jako „Peklo". V předzámčí je umístěna expozice Jevišovicka, která je zaměřena na zdejší faunu a flóru, exponáty, které připomínají pány z Kunštátu, jeden z významných šlechtických rodů zdejší oblasti. 

   
Přehrada Jevišovice - jedna z nejstarších (vystavěna v letech 1894 – 1897) kamenných přehrad ve Střední Evropě díky svému technickému řešení byla vyhlášena technickou památkou. V současné době je využívána převážně k rybolovu a k rekreaci.
   
 
 
  Jízda na koni – Farma Trnka Křepice http://www.farmatrnka.webpark.cz/   Přírodní park Jevišovice - je situovaný v severních partiích Znojemska. Hluboké komplexy lesů pokrývající většinu území v okolí centra parku.  
 
 
  Koupaliště Pohoda Únanov - každoročně od 26.5.do 30.9., koupaliště nabízí plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, skluzavku, vodní jeskyni, masážní lůžka, divoký kanál a další vodní atrakce.  
 
 
  Cyklotrasy - okolí města Jevišovice nabízí velmi pestrou síť cyklotras, ze kterých si vybere opravdu každý. Cyklostezky jsou lemovány nádhernou přírodou a zajímavostmi.  

Cyklostezka DSO Jevišovicka "Krajem dvou řek" – délka 53km

 
 
 
  Kostel sv. Josefa – Jevišovice - farní kostel sv. Josefa z roku 1830. V tomto kostele jsou umístěny varhany z roku 1748 ( dílna Anton Richter z Brna). V kostele probíhá každou neděli od 8.00 hod. Mše svatá  

Památník na vrchu Žalově – Jevišovice - v čase husitství byly Jevišovice baštou hnutí na Znojemsku, a proto na místním kopci Žalově byl vybudován pomník s typickým symbolem husitů-kalich.